top of page

About My Battle with Crochet Charts Software

Způsobů, jak zaznamenat a předat háčkovací vzor, je více. Někdo si rád přečte háčkovací postup (rozpis), někdo potřebuje praktickou ukázku, fotografický tutorial nebo video a někomu nejlépe vyhovuje diagram (rozkres).

 

Jak ovšem takový diagram vytvořit? Pokud se jedná o rovný pravidelný a nijak složitý vzor, například pro šálu, často stačí tužka, obyčejný čtverečkovaný papír a trocha trpělivosti. U vzoru pro čepici nebo kruhovou dečku můžeme využít kružítko a pravítko a vytvořit soustředné kružnice s pravidelnými (nebo nepravidelnými) vzájemnými rozestupy a do nich pečlivě zakreslovat jednotlivé sloupky, oka, vějířky, pikotky atd. atd.

 

Jak si však poradit s komplikovanějším tvarem nebo složitým vzorem, aby si jednotlivé prvky v jednotlivých (nejlépe všech) řadách velikostně odpovídaly, zároveň aby dokázaly obsáhnout zamýšlený tvar výsledné práce, ale přitom abychom nad papírem nestrávili dny a týdny? V takovém případě by se hodil háčkovací software, který by kreslil dlouhé sloupky a řetízková oka rychle a zároveň jedno jako druhé... 

 

A vida, stačí se porozhlédnout po internetu a například free software s ovečkou je tu. K dispozici je k němu také návodné video a facebooková stránka.

 

Máte dobrou zkušenost s jiným software? Napište a podělte se o informace :-)

bottom of page