top of page

Háčkování je ideální ruční práce na cesty, háčkovat se dá totiž všude.

Při cestovním háčkování neohrožujeme své okolí dvěma špičatými jehlicemi jako při pletení, ale jen jedním, obvykle zakulacenějším háčkem. Pokud zvolíme dřevěný háček nebo háček z bambusu, nebezpečí se ještě sníží a můžeme spokojeně háčkovat i v letadle (opakovaně vyzkoušeno).

Háčkovaná práce není nijak zvlášť náchylná k samovolnému párání, což je při cestování velká výhoda. A když už se nám háček z háčkování vysmekne, jedno oko snadno dostihneme.

Jaké háčkování tedy s sebou? Je to trochu jako s chytrou horákyní: s sebou ani příliš tenkou přízi (na cestách není tolik klidu a možnosti se soustředit), ani příliš silnou přízi (museli bychom vozit velká klubka), ani práci sotva začatou (potřebovali bychom s sebou rozpis nebo schéma), ani těsně před dokončením (příliš rozměrné).

Co třeba tuto čtvercovou transformaci mašličkového vzoru? Snadno se háčkuje, vzor se v principu opakuje po třech řadách, spotřeba je přijatelná, zkrátka samá pozitiva...

Začínáme jako granny square a od třetí řady, jak je vidět na snímku, pokračujeme podle mašličkového vzoru. Fotografie hotové deky jsou zde. A rozpis bude (snad) následovat zítra.

bottom of page