Gipsy

Šátek Gipsy je vzdušný jednoduchý šátek síťového vzoru ve tvaru rovnoramenného trojúhelníka háčkovaného z vrcholu směrem k přeponě. Jednobarevnou a jemnější variantou je šátek Nebe (viz níže).

Rozměr: šátek ve tvaru rovnoramenného trojúhelníka o rozpětí 165 cm o výšce/hloubce 65 cm

Spotřeba: Mechita Diana MALABRIGO (200 g)

Háček: č. 4

 

Vzor se skládá pouze z dlouhých sloupků (DS) a řetízkových ok, je tedy vhodný i pro úplné začátečnice. Od třetí řady se vzor opakuje s tím, že se řady rozšiřují na obou krajích vždy o jedno véčko (na začátku řady 7ŘO+1DS, na konci řady 1DS+3ŘO+1DS).

0 Začínáme kroužkem z deseti řetízkových ok spojených pevným okem.

 

1 Uháčkujeme 7ŘO+1DS do pevného oka počátečního kroužku, čímž vznikne první krajové véčko, následuje 1DS do čtvrtého řetízkového oka počátečního kroužku, 3ŘO, 1DS opět do čtvrtého řetízkového oka počátečního kroužku, čímž vznikne druhé krajové véčko.

 

2 Vzor se v principu opakuje: 7ŘO+1DS do dlouhého sloupku počátečního véčka předchozí řady, čímž vznikne první krajové véčko, následuje véčko (1DS+3ŘO+1DS) volně mezi véčka předchozí řady, ukončujeme 1DS do čtvrtého řetízkového oka krajového oka předchozí řady, 3ŘO, 1DS opět do čtvrtého řetízkového oka krajového oka předchozí řady, čímž vznikne druhé krajové véčko.

 

3 Třetí a každá další řada se opakuje, véčka háčkujeme vždy mezi véčka předchozí řady a na krajích řady vždy přibývá jedno véčko vpravo a jedno vlevo.

DSC_0016 (1).JPG
gipsy_nově1.jpg

Jemnější variantou tohoto vzoru je šátek Nebe, který je o celém obvodu zdobený lemem tvořeným pikotkami.

Rozměr: šátek ve tvaru rovnoramenného trojúhelníka o rozpětí cca 165 cm při výšce/hloubce šátku 70 cm

Příze: Silkpaca MALABRIGO (146 g)

Háček č. 2,5

gyb.JPG
gyc.JPG