granny plný

Toto je plná varianta granny square. Princip háčkování zůstává stejný jako u tradiční granny square, háčkujeme ze středu a pravidelně a stejnoměrně přidáváme ve všech čtyřech rozích.

 

Tento konkrétní čtvereček je uháčkován v řadách bez otáčení díla, má tedy lícovou a odlišnou rubovou stranu. Oka na obrat jsou vedena levou stranou čtverce. Pokud by tento šev vizuálně vadil, je možné vést oka na obrat méně nápadně po diagonále čtverce, jako je tomu v ukázce základní granny square.

 

Plná varianta granny square se začíná od tradiční granny square lišit až od druhé řady.

0 Začínáme kroužkem z pěti řetízkových ok nebo magickou smyčkou.


1 První řadu háčkujeme do základního kroužku/smyčky: 4ŘO, 3DS, 2ŘO, 3DS, 2ŘO, 3DS, 2ŘO, 2DS. Řadu (stejně jako všechny řady následující) ukončuje pevné oko, které spojuje poslední DS s počátečními ŘO.

V první řadě vznikne maličký čtvereček o třech vějířcích z 3DS a jednom vějířku ze dvou DS a počátečních ŘO. Toto schéma však od druhé řady opustíme a budeme háčkovat DS vždy do náležitého DS předchozí řady.

 

2 Od druhé řady háčkujeme plnou variantu granny square: začínáme oka na obrat a pak do každého DS předchozí řady uháčkujeme DS, v rozích přidáváme dva vějířky ze 2DS (2DS+2ŘO+2DS).

 

Plnou variantu rozšiřujeme v rozích vějířky ze dvou dlouhých sloupků, nikoli ze tří jako u tradiční granny square!

© 2023 uháčkuj si s námi. Vytvořeno prostřednictvím Wix.com.

  • Facebook Social Icon
  • Instagram sociální Icon
  • Pinterest Social Icon
ravelry-logo-2x-ball.png
IMG_20200205_145017.jpg