top of page
o2.JPG
o1.JPG

Honor Parry (Londýn)

Zdá se vám koncept hospody na mýtince příliš ... cimrmanovský? Pak jste ještě nejspíš nebyli v krámku s přízí v londýnské čtvrti Battersea.

 

Tento obchod (ano, ten modrý) se totiž může pochlubit pozoruhodnou otevírací dobou: otevřeno mají pouze v sobotu od 10 hodin do 13 hodin! Během těchto tří hodin týdně se však můžete důkladně seznámit jak s majitelkou/majitelkami v dlouhém zaprášeném pracovním plášti a s mnoha šálami kolem krku, které jí/jim budete již po několika minutách závidět, tak se zdejším průvanem.  

 

Honor Parry je temná ponurá jeskyně po strop plná krabic (vesměs nevybalených) akrylu z přelomu sedmdesátých a osmdesátých let, pokud lze soudit podle barev přízí a vrstvy prachu na škatulích.

 

Přesto všechno se vám tu dostane vlídného zacházení, pomoci a rady, a když budete dostatečně trvat na svém, vyhledají pro vás klubko stoprocentní bavlny zakutálené mezi regály. 

 

Možná vám zvědavost nedá a zeptáte se, proč proboha taková nezvyklá otevírací doba. Majitelka/majitelky se se svým důvodem netají: Přes týden přece pracují, tak přece nemůžou mít v obchodě otevřeno, no ne?

 

A nečekaný bonus: polovina majitelky/majitelek mluví z poloviny francouzsky.

bottom of page