top of page

Chumlavý

Šátek Chumlavý je skutečně chumlavý. Pokud toužíme po objemném háčkovaném trojúhelníkovém šátku s poměrně malou spotřebou, dost možná jsme ho právě našli/y.

 

Chumlavý vychází z tradiční granny square, jeho vzor je však volnější, a tak se šátek  více rozevírá.

Chumlavost vzoru způsobuje nejen vzor s využitím puffů, ale také střídání dvou různých přízí: Caleido lace pro plné řady a Lace DROPS pro řady tvořené véčky.

 

Rozměr: nevyblokovaný šátek ve tvaru rovnoramenného trojúhelníka o rozpětí cca 170 cm při výšce/hloubce šátku cca 75 cm

 

Příze: Caleido Lace AUSTERMAN (150 g) + Lace DROPS (40 g)

Háček č. 2

chu2.jpg

Šátek Chumlavý je trojúhelníkový šátek na bázi granny square, háčkovaný ze středu přepony. Vzor se skládá ze dvou řad, které se neustále opakují.

 

Chumlavost vzoru vynikne při kombinaci dvou různých přízí, šátek háčkovaný pouze z příze lace je poněkud fádní.

 

Začínáme magickou smyčkou.

 

1 První řada (růžově) je atypický, podobá se počátku granny square: háčkujeme do magické smyčky 5ŘO, 3DS, 1ŘO, 3DS, 1ŘO, 1DDS.

 

2 Druhá řada a dále pak všechny sudé řady (žlutě): 5ŘO, do krajové smyčky 4DS překřížené jedním dvakrát nahozeným puffem, 2ŘO, do vrcholu 4DS překřížené jedním dvakrát nahozeným puffem, 2ŘO, do vrcholu 4DS překřížené jedním dvakrát nahozeným puffem, 2ŘO, do krajové smyčky 4DS překřížené jedním dvakrát nahozeným puffem, 2ŘO, 1DDS.

 

3 Třetí řada a všechny následující liché řady (zeleně): 6ŘO,  do krajové smyčky véčko (1DDS+3ŘO+1DDS), 1DDS mezi vějířky předchozí řady viz obrázek, do vrcholu trojúhelníka vějířek+2ŘO+vějířek, dále dva vějířky podle schématu, řadu ukončuje 1TDS do krajového oka.

 

4. řada = 2. řada s tím, že se vzor pravidelně rozšiřuje ve vrcholu i v obou cípech.

 

5. řada = 3. řada s tím, že se vzor pravidelně rozšiřuje ve vrcholu i v obou cípech.

chu1.JPG
bottom of page