top of page
o4.jpg
o3.JPG

Loop není obchod s přízí, ale vlněné nebe. 

 

Maličký krámek s mimořádně úzkými vstupními dveřmi se nachází v jedné z uliček starého Islingtonu nedaleko stanice metra The Angel spolu  se starobylými zakázkovými krejčovstvími, kloboučnictvími, cukrářem a nejrůznějšími hospodami a hospůdkami. A zatímco na blízké hlavní třídě září neonové nápisy všemožných světových značek, tady poblikávají staré lucerny a rachotí plechové rolety. Po dláždění tudy ostrým krokem kráčí Sherlock Holmes a kdesi ve stínu se docela určitě skrývá Mackie Messer, achmůjbóže, jo, Mackie Messer, ten vrah.

 

Jakmile se však protáhnete dovnitř, rázem zapomenete nejen na krále podsvětí a geniálního detektiva, ale i na vytrvalý londýnský déšť. Protože všude kolem je samá vlna, přímo přívalová vlna vlny. A taky alpaka a hedvábí a merino a kašmír, samozřejmě - a nikde žádný akryl. A nejen to - na stěnách visí háčkované náhrdelníky Sophie Digard a na policích leží její háčkované a vyšívané šály a rozhodně tu chybí cedulka Nesahat!

Můžete si sednout do křesla a listovat v knihách, v časopisech a návodech a nikdo na vás nebude pospíchat, honem honem, zavíráme.Pokud přijdete ve čtvrtek v podvečer a vydáte se po strmém schodišti do prvního patra, můžete si zaplést nebo zaháčkovat společně s místními dámami a pánem. Neumějí sice česky (vědecky dokázáno), ale jsou velmi milí a uvidíte, že český způsob háčkování/pletení je uvede v naprostý úžas. 

Tak až příště pojedete do Londýna, vynechejte Big Ben, Tower Bridge i Hyde Park, a chytněte se rovnou do vlněné smyčky Loop.

bottom of page