top of page

Postup:

0 Začínáme magickou smyčkou (nebo pěti ŘO spojenými do kroužku pevným okem).

1 První řadu tvoří: 6ŘO+1DDS+6DS+1DDS+1ŘO+1DDS.

Pokud jsme začínali magickou smyčkou, nezapomeneme ji na konci první řady utáhnout.

2 Do počáteční krajové smyčky uháčkujeme 6ŘO+1DDS+2DS, 4DS do sloupků, 1ŘO (= střed, označíme značkovačem), 4DS do sloupků, do koncové krajové smyčky uháčkujeme 2DS+1DDS+1TDS.

3 Do počáteční krajové smyčky uháčkujeme 6ŘO+1DDS+2DS, 7DS do sloupků, do středu uháčkujeme 2DS, 7DS uháčkujeme do sloupků, do koncové krajové smyčky uháčkujeme 2DS+1DDS+1TDS.

Třetí řadou končí základ šátku. Od čtvrté řady se střídá řada tvořená vějířky s řadou tvořenou pouze dlouhými sloupky. Všechny řady vždy začínají a končí stejně, totiž počáteční resp. koncovou sekvencí (viz výše).

4 Do počáteční krajové smyčky uháčkujeme 6ŘO+1DDS+2DS, tři vějířky z 5DS, do středu 3DS, tři vějířky z 5DS, do koncové krajové smyčky uháčkujeme 2DS+1DDS+1TDS.

První vějířek háčkujeme mezi první dva DS předchozí řady (takto postupuje v každé řadě), druhý vějířek háčkujeme do pátého DS, třetí vějířek háčkujeme do osmého DS, druhá odvěsna je osově symetrická, poslední vějířek tedy uháčkujeme mezi poslední dva DS (takto postupuje v každé řadě).

5 Do počáteční krajové smyčky uháčkujeme 6ŘO+1DDS+2DS, do každého sloupku předchozí řady uháčkujeme DS, do středového DS uháčkujeme 3DS, do každého sloupku předchozí řady uháčkujeme DS, do koncové krajové smyčky uháčkujeme 2DS+1DDS+1TDS.

6 Do počáteční krajové smyčky uháčkujeme 6ŘO+1DDS+2DS, první vějířek háčkujeme mezi první dva DS, dále nad každý vějířek 4. řady, ve středu (3DS) uháčkujeme dva vějířky do prvního a třetího sloupku,  druhá odvěsna je osově symetrická, do koncové krajové smyčky uháčkujeme 2DS+1DDS+1TDS.

Od sedmé řady by nás už měl vést vzor. Je třeba dávat pozor na přidávání ve vrcholu, v cípeck postupujeme vždy stejně.

7 Sloupková řada: Háčkujeme DS do každého sloupku předchozí řady. Nezapomínáme si označit střed značkovačem.

bottom of page